آشپزخانه زرشاد

به زودی دستور پخت چند خوردنی خوشمزه همراه کره بادام زمینی

 

نان شیرینی حلقوی با کره بادام زمینی، موزو دانه های گیاه چیا

این نان شیرینی ها صبحانه ای کامل است که خیلی سریع آماده می شود و تنها نیاز به چهار ماده اولیه دارد تا در یک چشم بر هم زدن آماده شود !

مواد اولیه

برای هر نفر

1 عدد نان شیرینی حلقوی تست نازک،

کره بادام زمینی  2 قاشق غذاخوری،

1 عددموز خرد شده،

دانه های چیا ½ قاشق غذاخوری.

دستور تهیه:

سطح هر یک از نان شیرینی حلقوی های تست نازک را با 1 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی بپوشانید. روی کره ها تکه های خرد شده موز را بریزید، سپس دانه های چیتا را روی آن بپاشید.

شیرینی گرانولا با کره بادام زمینی

شیرینی گرانولا کره بادام زمینی که گاهی روی ماست یونانی پاشیده می شوند و گاهی به تنهایی مورد استفاده قرار می گیرند، به آسانی بدون رفتن به فروشگاه مواد غذایی قابل تهیه است. این شیرینی ها معمولا آبدار درست می شوند.

مواد اولیه:

2 قاشق غذاخوری خامه کره ای بادام زمینی

2 قاشق غذاخوری. عسل
¼ قاشق چایخوری. دارچین
¼قاشق چایخوری. عصاره وانیل
1 پیمانه جو

طرز تهیه:

دمای فر را از قبل روی 325 درجه قرار دهید . ورق کوکی را با اسپری نچسب اسپری پخت و پز اسپری کنید و کنار بگذارید. کره بادام زمینی و عسل را در یک کاسه ترکیب کنید ودرون  مایکروویو گذاشته تا کره بادام زمینی ذوب شود. (حدود 20 ثانیه). سپس هم بزنید.

دارچین و وانیل را با کره بادام زمینی و عسل مخلوط کرده وهم بزنید. جو را اضافه کرده و هم بزنید تا جو به طور کامل در مخلوط کره بادام زمینی پوشیده شود. مخلوط جو دو سررا بر روی ورق کوکی آماده شده  پهن کرده وبه مدت 7 تا 8 دقیقه در فر قرار دهید تا گرانولا به آرامی برشته شود. اجازه دهید تا گرانولا سرد شود تا ترد بشود.

قالب های پروتئینی کره بادام زمینی

یک میان وعده با پروتئین بالا برای کسانی که می خواهند ولع خود را در مصرف کره بادام زمینی بر طرف کنند. ترکیبی از خامه کره بادام زمینی غلات با سبوس ترد به این شیرینی ویژگی ای می بخشد که باعث می شود آنها به اندازه غذا خوردن خوشمزه و سرگرم کننده شوند.

مواد اولیه:  

1/3 پیمانه عسل

1/3 پیمانه شکر قهوه ای تیره
1 پیمانه کره بادام زمینی خامه
½ پیمانه کره بادام زمینی ترد
1 قاشق چایخوری. دارچین
5 پیمانه  سبوس (مانند کشمش سبوس)
1/3 پیمانه بذر کتان زمینی (اختیاری)
1 پیمانه خرد شده craisin

روش تهیه:

عسل را در یک قابلمه بزرگ روی حرارت متوسط قرار دهید. شکر را اضافه کرده و هم بزنید تا ذوب شده و مخلوط شروع به حباب زدن کند. دارچین را اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود. کره بادام زمینی به مخلوط عسل اضافه کرده و هم بزنید تا نرم شود. آن را از روی حرارت بردارید و با سبوس وبذرکتان و craisins مخلوط کنید. آن را در ظرف 8*8 که با فویل پوشانده شده است، به صورت فشرده پهن کنید و برای چند ساعت یا به مدت یک شب در یخچال قرار دهید. به صورت مربعی ببرید و از آن لذت ببرید.

توجه: این دستور همچنین به صورت یخ زده نیز قابل استفاده است، به طوری که شما می توانید یک دسته بزرگ مربعی را برای لذت بردن در آینده در فریزر منجمد کنید. علاوه بر این، شما میتوانید به جای 5 پیمانه سبوس 1 پیمانه گرانولا + 4 پیمانه سبوس استفاده کنید.  پودر پروتئین نیز ممکن است به این دستور غذا به عنوان یک مکمل پروتئینی اضافی اضافه شود.

سیب، کره بادام زمینی، و ساندویچ گرانولا

مواد اولیه:

1 سیب، بدون هسته

2 قاشق غذاخوری. کره بادام زمینی
½ پیمانه. گرانولای کم چربی

دستور تهیه:

هسته سیب را خارج کنید. سیب به صورت افقی چند برش بزنید تا شبیه “نان” ساندویچ شود. دو برش سیب را با 1 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی بپوشانید  و سپس به گرانولا آغشته کنید. تکه های سیب آغشته به کره بادام زمینی و گرانولا با را روی هم قرار دهید.

پن کیک کره بادام زمینی

این دستور غذایی که ترکیبی از دو ماده غذایی پر طرفدار کره بادام زمینی و ماکارونی است، برای صبح روزهای تعطیل ایده آل ترین صبحانه است..می توانید روی آن را نیز با میوه مورد علاقه خود ، مخلوط آجیل ، و یا مقداری چیپس شکلاتی تزیین کنید.