بستن

آشنایی با بادام زمینی

بادام زمینی

نام علمی این گیاه  Arachis hypogeaاست از گیاهان دولپه‌ای است که در گروه حبوبات قرار‌ می‌گیرد.

بادام زمینی و کره آن، منبع خوب و با صرفه ای از پروتئین‏ها است و بیشتر ویتامینها و املاحی را که به سختی بدست می آیند، تامین می‏کنند. اسید آمینه ضروری موجود در بادام زمینی (لیزین و متیونین) مناسب برای رژیم غذایی ورزشکاران است.

 85 درصد چربی بادام زمینی، اسید چرب غیر اشباع (بیشتر به شکل اسید لینولئیک) است، که موجب کاهش کلسترول خون خواهد شد.

 

 Untitled

ارزش غذایی بادام زمینی

از آن جایی که بادام زمینی حاوی فیبر بالا می‏باشد، مصرف آن قبل از وعده های غذایی موجب احساس سیری شده و منجر به کم خوردن وعده غذایی خواهد شود. همچنین این دانه های پر کالری باعث می شوند تا انرژی مورد نیاز بدن در انجام فعالیت های روزمره تامین شود.

بادام زمینی از لحاظ منابع ویتامینی مانند ویتامینE ویتامینهای گروه B (نیاسین و اسید فولیک) غنی می‏باشد. ویتامین E پیش ساز هورمون‏هایی چون استروژن و تستوسترون و برای باروری ضروری است. مقادیر قابل توجه ویتامین B3  فرایند پیری را به تعویق می اندازد و همچنین از بیماری آلزایمر جلوگیری می کند.

 

 

 

بادام زمینی غنی از منیزیم و بویژه پتاسیم می‏باشد. پتاسیم نقش الکترولیتی در بدن داشته و از طرفی متعادل کننده آب موجود در بدن انسان است. این کارکرد پتاسیم باعث افزایش سلامت قلب و فشار خون می‌شود. و از طرفی منیزیم در رشد استخوان، ماهیچه و تقویت سیستم ایمنی بدن نقش بسیار موثری دارد.

بادام زمینی حاوی مقادیر زیادی، ترکیبات پلی فنولیک با خاصیت آنتی اکسیدانی است که مهم ترین آن اسید پی-کوماریک است. آنتی‏اکسیدان‏های بادام زمینی، خسارت ناشی از رادیکال های آزاد در پوست را درمان می کند و باعث می‏شود جوان تر به نظر برسید. علت اصلی افسردگی سطوح پایین سروتونین است. تریپتوفان موجود در بادام زمینی، ترشح مواد شیمیایی را افزایش می دهد و در نتیجه به مبارزه با افسردگی کمک می کند.

 

peanut-carolina-african-runner_LRG

 

 

 

پاسخ دهید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلدهای با علامت * ضروری هستند